Skip To Main Content

Logo Image

Logo Title

Faculty/Staff

Last, First (Click to Email) Department
Adams, Kelly Science
Aenlle, Karen Parapro
Alexander, Cathy School Nurse
Alexander, Lindsey Health/PE
Allen, Patrick ESOL
Andersen, Andrea English
Anderson, Shaina English
Arevalo, Josmairy ESOL
Armistead, David Social Studies
Ashley, Curt Assistant Principal
Baggett, Janet Assistant Principal
Barton, Heather English
Barton, Morgan English
Baus, Peter Special Education
Beckham, Taylor Math
Bennevendo, Donna Math
Bensink, Sara Science
Bergey, Stephen JROTC
Bergstrom, Rebecca Special Education
Berric, Jason Science
Betor, Brianna English
Boehman, Brandon Social Studies
Bonniwell, Kellie AP Secretary- Baggett
Borcherding, Jason PE
Bourne, Rachael English
Bradley, Scott AP- Athletic Director
Brown, Victoria Graduation Coach
Bryce, Christopher Social Studies
Burton, Eric Social Studies
Caesar, Jason PE
Cain, Jordan  Speech Pathologist
Campbell, Delaney English
Cardenas, Jessica Paraprofessional
Cassidy, Julie Math
Casteel, Ty CTAE-Construction
Chandler, Brittany English
Chestnutt, Amy Special Education Facilitator
Christen, Kathy AP secretary- Sanderson
Coggins, Robin Special Education
Coker, Lee English
Collins, Rebecca Special Education
Cook, Emma Social Studies
Crosby, Jody English
Curry, John Special Education-CTI
Dahlhauser, Shelly Special Education
Dasinger, Jason PE
Dean, Lindsay CTAE-Drafting
Dean, Shannah Fine Arts
Dempsey, Kortney SPED Facilitator
Densmore, Sarah ESOL
Dotson, Dana Registrar
Ellis, Park English
Ellsworth, Keith Paraprofessional
Erazo, Janelisse World Language
Faber, Lukas World Language
Feron Leabeater, Marine World Language
Fiscarelli, Mary Special Education
Fitzgerald, Leshawnda ESOL
Flatt, Kelly AP- Special Education
Foley, Michael Math
Forrest, Adam English
Forrest, Charlotte Drama
Fouts, Joseph Audio/Visual Technology
Frantz, Josh Math
Freshour, Shelbie Social Studies
Funderburk, Hal Media Specialist
Gambrell, Chloe Science
Giuliano, Marc Auto Tech
Glaus, Lana Science
Glow, Cory Science
Goodwin, Jessica Special Education 
Graner, Rob PE
Grier, Melissa ILS
Gustafson, Sharon Counselor (Huh-Mon)
Hagin, Carson ESOL
Harvey, Davis PE
Hjiric, Belvis Special Education
Hall, William Chorus
Hatchett, Courtney Health/PE
Henderson, Jennifer Math
Henderson, Mystic Science
Herman, Taylor Counselor (Moo-San)
Hinson, Marcus Special Education
Hodge, Greg Math
Hoeksema, David World Language
Hofmann, Ben Science
Holmes, Silvia Counseling Secretary
Hoo-Wolf, Carmen World Language
Hoppe, Ellen Science
Horn, Robert Principal
Hulbert, Garret Science
Jackson, Reg Social Studies
Jackson, Tambra ESOL
Johnson, Brandon Math
Jones, Bryan Edgenuity
Jones, Janet Special Education
Jorgensen, Heather Paraprofessional
Lawson, James SPED-EBD
Keever, Johana World Language
Kelly, Angie Cafeteria Manager
Kemmerer, Margo English
Kemper, Matt Head Football Coach
Kemper, Victoria Social Studies
King, Megan Healthcare
Klein, Reggie Social Studies
Kisner, Stacey Science
Lamb, Christopher Math
Landram, John Special Education
Landry, Deborah EE Front Desk Secretary
Larrotta, Claudia World Language
Lea, Deborah CTAE-Foods
Lester, Jamie Media Specialist
Leyva, Denisse ESOL
Long, Beth Science
Long, Stephen Band
Lowery, Clyde Science
Luly, Nick Special Education
Malto, Ciarra ROTC
Martin, Anne Math
Martin, Ben PE/Health
Mason, Jaclyn Math
Mattocks, Ashley Special Education
Mattson, Robyn Work Based Learning
McDonald, Lara Science
McEachern, Jill ESOL
McGowan, Michelle World Language
McNelis, Kathy Special Education
McPhaul, Meghan Math
Miklitsch, McKenzie English
Morberg, Whitney Counselor(A-Dau)
Morris, Lori SPED-MI/MOD
Murnan, John Science
Myers, Kristi AP Secretary-Pinckard
Natelson, Benjamin Math
Osborne, Donell Social Studies
Parmar, Tina ESOL
Pauley, William CTAE
Perez, Wendy Math
Petersen, Alayna Counselor (Dav-Hug)
Pinckard, Brett Assistant Principal
Pollack, June Principal's Secretary
Powell, Brenda Paraprofessional
Powell, Lora Special Education
Prelac, Stephanni Science
Raimondi, Skye CTAE-Healthcare
Razo, Grace World Language
Reamy, Joanne English
Renney, Matthew Assistant Principal
Reno, Danelle Psychologist
Rivers, Ashley CTAE-Agriculture
Robinson, Greg PE
Robinson, Jordan Social Studies
Rogers, Maria Paraprofessional
Rucker, Candice AP Secretary- Bradley
Rufa, Deborah Social Studies
Sareen, Deanna Special Education
Saye, Josh Art
Schmit, Katherine Math
Schwartz, Rebecca Social Studies
Sey, Taylor Science
Simons, Chandler Science
Smith, Kaitlyn Science
Smith, Peyton Math
Smothers, Susannah Math
Sprecher, Jessica English
Stahler, Chris Social Studies
Stanley, Connie AP Secretary-Flatt
Stephens, Michelle Bookkeeper
Strougo, Guill CTAE
Sugg, Andrew PE
Taylor, Nick Math
Tetley, Jordan Special Education
Thompson, Sam Special Education
Vacca, Michael CTAE
Van Voorhis, Jay Social Studies
Vaughn, Cindy English
Wallace, Michelle English
Watkins, Lauren Counselor (Sao-Z)
Weniger, Greg Math 
Wiggins, Kristy Social Studies
Wingard, Casey PE
Yarbrough, Sandy Front Office/Attendance
Zahn, Maci English